loading...
hadi بازدید : 985 1393/08/18 زمان : 18:55 نظرات (0)

علی کریمی ۳۶ ساله شد تا ستاره تاریخ ساز پرسپولیس و فوتبال ملی اولین تولد خود را بعد از پایان دوران فوتبال سپری کند.

تلاش داریم ۳۶ نکته از ۳۶ سالگی او را از نکات شنیدنی و جذابی که احتمالا کمتر شنیده اید انتخاب کنیم:


۱ نام اصلی او محمد علی کریمی پاشاکی و متولد شهرستان کرج در ۱۷ آبان ۱۳۵۷، ۴ روز بعد از ۱۳ آبان ۵۷ و کشتار دانشجویان در دانشگاه تهران بوده است.
۲ بازی را در تیم نفت تهران شروع کرد و در این تیم از فرشید برادرش دستمزد کمتری می گرفت.
۳ بعد از نفت به تیم سایپا رفت ودر سال ۷۵ برای انجام خدمت سربازی به تیم فتح سپاه پاسداران رفت.
۴ در کاپ سالنی سال۷۵ برای اولین بار با علی دایی به صورت حریف بازی کرد ودر یکی از بازیهای مقابل دایی در طول بازی ۳ بار به او لایی زد.


علی کریمی ۳۶ ساله شد تا ستاره تاریخ ساز پرسپولیس و فوتبال ملی اولین تولد خود را بعد از پایان دوران فوتبال سپری کند.

تلاش داریم ۳۶ نکته از ۳۶ سالگی او را از نکات شنیدنی و جذابی که احتمالا کمتر شنیده اید انتخاب کنیم:

۱ نام اصلی او محمد علی کریمی پاشاکی و متولد شهرستان کرج در ۱۷ آبان ۱۳۵۷، ۴ روز بعد از ۱۳ آبان ۵۷ و کشتار دانشجویان در دانشگاه تهران بوده است.
۲ بازی را در تیم نفت تهران شروع کرد و در این تیم از فرشید برادرش دستمزد کمتری می گرفت.
۳ بعد از نفت به تیم سایپا رفت ودر سال ۷۵ برای انجام خدمت سربازی به تیم فتح سپاه پاسداران رفت.
۴ در کاپ سالنی سال۷۵ برای اولین بار با علی دایی به صورت حریف بازی کرد ودر یکی از بازیهای مقابل دایی در طول بازی ۳ بار به او لایی زد.
۵ اصالت او و خانواده‌اش لاهیجانی است ودر این شهرستان خانه ای بزرگ به سبک معماری شرقی ساخته و در لاهیجان خانه او معروف ترین و زیباترین در نوع خود است.
۶ در سال ۱۳۷۷ با تیم فتح به فینال فوتبال رمضان رسیده وحریف استقلال شد او ومرحوم بابک معصومی ۲ ستاره فتح در این روز بودند ،فتح بازی را ۷-۴ برد ،تماشاگران استقلال او را که ستاره تیمش بود هو کردند واو بعد از به ثمر رساندن گلی دیگر به سمت تماشاگران رفت وبا حرکتی شبه سکوت مردان تماشاگر حریف را تحقیر کرد تا موج توهین به او بالا رود.
۷ او که در این سال با استقلال قرارداد بسته بود با توهین تماشاگران استقلال قرارداد خود را که داخلی وبا فتح الله زاده منعقد شده بود را لغو کرد وبا یک میلیون بیشتر (به روایتی ) با ۵ میلیون به پرسپولیس پیوست.
۸ در فروردین ۱۳۷۷ ایویچ مرحوم سرمربی وقت تیم ملی در راه آمائه سازی تیم ملی برای جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه اعلام کرد درهای تیم ملی به روی همه باز است ،حمید خداداد(با احمد اشتباه گرفته شده است)دست او را گرفت وبعد از مشورت با حسین شمس مربی وقت تیم فتح او را به اردوی تیم ملی در بروجرد برد اما ایویچ که فهرست نهایی تیم ملی را به مسیولان فیفا داده بود از پذیرش او استنکاف ورزید.
۹ در روز ۲۲ شهریور ۱۳۷۷ برابر تیم پلی اکریل اصفهان در تهران برای اولین بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرد این بازی را پرسپولیس با ۲ گل مهدوی کیا وتک گل علبد زاده ۳-۰ برد وکریمی برای سرخ پوشان در پیستون چپ یکی از پست های مالوف آن زمان بازی کرد.
۱۰ در روز ۱۰ مهر ۱۳۷۷ برابر سایپا اولین گل خود را برای پرسپولیس زد وفردای آن روز توسط منصور پور حیدری سرمربی وقت تیم ملی اولین دعوت خود را به تیم ملی تجربه کرد.
۱۱ روز ۲۱ مهرماه ۱۳۷۷ در حالی که ۱۹ سال و۳۳۹ روز داشت برابر تیم ملی کویت اولین بازی ملی خود را تجربه کرد ودر بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک ستاره وپدیده تیم ملی بود وبرابر تیم ملی کویت در فینال اولین گل ملی خود را زد ایران در این بازیها قهرمان شد.
۱۲ علی کریمی تا سال ۱۳۹۱ در تیم ملی ماند و۱۲۸ بازی ملی انجام داد و۳۸ گل ملی زد از حیث تعداد بازیهای ملی بعد از دایی ونکونام واز حیث گلهای ملی بعد از دایی وباقری رتبه سوم این عرصه را دارد.
۱۳ در حالی که ستاره تیم پرسپولیس شده بود در ۹ بهمن ۱۳۷۷ کاپیتان تیم ملی امید در دیدار مقابل تیم ملی امید روسیه شد اما در تورنمنت دان هیل ویتنام برابر میزبان زمانی که داور حکم به اخراج علی انصاریان را از میدان داد او به سمت (تورو کامیکاوا داور بازی رفت واو را هل داد ، کنفدراسیون فوتبال آسیا او را ۲ سال محروم کرد اما بعدها این محرومیت را به یک سال تخفیف داد .
۱۴ بعد از ۵۷ بازی وزدن ۱۸ گل پرسپولیس را در ۵ خرداد ۱۳۸۰ ترک وبه تیم الاهلی امارات رفت این در حالی بود که در این مقطع از تیم های آتلتیکو مادرید اسپانیا و پروجای ایتالیا دعوت رسمی داشت.
۱۵ در جام ملک حسین اردن در خرداد ۱۳۷۹ ستاره بازیها شد ،در جام ملتهای ۲۰۰۰ لبنان ،عملکردش چنگی به دل نزد وجلال طالبی او را در بیشتر بازیها نیمکت نشین کرد .
۱۶ رفتن به تیم الاهلی وآمدن بلاژویچ به تیم ملی باعث شد که روند کارش رو به رشد شود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ عملکرد او ودایی بهتر از دیگران بود ودر بازی ایران وایرلند که منجر به حذف ایران شد نیال کویین مهاجم باتجربه تیم ایرلند برای اولین بار به او لقب شعبده باز داد که در ایران جادوگر عنوان شد.
۱۷ سال ۱۳۸۱ درفینال جام امیر در امارات ۲گل از ۳ گل تیم فوتبال الاهلی امارات را زد و ستاره این تیم شد.
۱۸ در سال ۱۳۸۲ عنوان بهترین بازیکن خارجی لیگ امارات را به دست آورد.
۱۹ در سال ۱۳۸۳ که بهترین سال فوتبالش بود ،با زدن ۵ گل آقای گل جام ملتهای آسیا شد ودر پایان یک سال پر شور عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۰۴ آسیا را به دست آورد .
۲۰ در همین سال بازدن ۱۴ گل آقای گل لیگ امارات وبهترین بازیکن این لیگ شد.
۲۱ در فصل ۲۰۰۵ تیم های ریال مادرید ،مارسی وبایر مونیخ به گواه نشریه کیکز خواهان پیوستن او به تیمشان بودند اما مدیر برنامه هایش خبر مذاکرن با تیم های هامبورگ،هرتابرلین،یونتوس ،آ.اس رم وبایرمونیخ را تایید کرد واو بالاخره به بایر رفت.
۲۲در اولین سال حضور در تیم فوتبال بایر ۲۵ بازی انجام داد که ۲۵ بازی جواز بستن قراداداتوماتیک برای سال بعد بود ،اودر این مدت در خط میانی تیمی ۲۵ بازی کرده وسپس سایر بازیها را به علت مصدومیت از دست دادکه بالاک،دمیکلیس،شواین اشتانگر،مهمت شول،وزی روبرتو را داشت.
۲۳ سردبیر کیکر در ابتدای آن فصل نوشت کریمی برف مونیخ را نمیبیند وبه نحوی کنایی پیش بینی کرد که او در این کشور ناکام میشود.
۲۴ بعد از جام جهانی روزهای بد او در جام جهانی ۲۰۰۶ از جمله تعویضش توسط برانکو ولگد زدن به وسایل نیمکت وسپس مصدومیت سبب شد بیشتر اوقات فصل در این تیم ذخیره باشد وسپس این تیم را ترک کرد.
۲۵ در دوران ۴ ساله برانکو در تیم ملی او ومهدوی کیا بهترین روزهای فوتبال خود را تجربه کردند اما پایان همکاری این ۲ در تیم ملی به علت همان اتفاق بازی ایران -پرتغال در جام جهانی تلخ بود ،او در دوران هدایت قلعه نویی در تیم ملی روزهای خوب دوران برانکو را نداشت ودر دوران دایی که ابتدا به تیم ملی دعوت نمیشد وسپس وقتی به پرسپولیس برگشت وخوب کار کرد وعلی دایی دعوتش کرد این بار صرفا برای انتقام از عدم دعوت قبلی از برگشت به تیم ملی استنکاف ورزید.
۲۶ در سال ۲۰۰۷ در حالی که موناکو مشتری پروپاقرصش بود اما ترجیح داد به منطقه برگشته در تیم القطر همبازی مارسل دسایی و کانیجیا شد ،در این تیم خوب کار کرد اما اختلافش باعث شد توسط کمیته المپیک قطر که مسیول انتقالات خارجی ها در لیگ این کشور است به تیم السیلیه برود.در این تیم تنها ۲ بازی کرد وبا دعوت پرسپولیس به این تیم برگشت.
۲۷ در سال ۸۷ پرسپولیسی شد ابتدا افشیت قطبی او را نخواسته وجذب پایولو دی کارمو را به او ترجیح داد اما روحیه قطبی با درخشش فوق العاده کریمی و حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در هفته هشتم لیگ برای تماشای بازی او عوض شد او در ۶ بازی اول برای سرخها عالی کار کرد و۵ گل زد ودایی به تیم ملی دعوتش کرد و آنچنان که گفتیم او نپذیرفت و…کریمی بعد از ۲۷۱۷ روز برای پرسپولیس برگشت او در هر ۲ دربی که ۱-۱ تمام شد پرسپولیس را در دقایق پایانی یک بار با گل ویک بار با یک پنالتی که گرفت نجات داد.
۲۸ در سال ۸۷ وقتی مصدوم شد سرخپوشان از ۱۸ امتیاز تنها ۲ امتیاز گرفتند،در سال ۸۸ عباس انصاری فرد او را جذب نکرد و۲ جای خالی را به عادل کلاه کج وحوار ملا محمد داد. بعدها که او به استیل آذین رفت و عالی کار کرد ،انصاری فرد مورد انتقاد شدید واقع شده ،اعلام کرد که یک اراده مانع پیوستن او به پرسپولیس شده ومنظور او تلاشهای هدایتی واغوای کریمی بود.در این سال پرسپولیس ۲-۱ به استیل باخت وهر ۲ پاس گل را کریمی داد ووقتی به اشتباه داور از زمین اخراج شد مقابل تماشاگران پیراهن از تن خارج کرده ،پیراهن زیر را نمایان کرد ،پیراهنی که متعلق به پرسپولیس فصل قبل بود ،سرخپوشان رسما درخواست بازگشت دادند که استیل نپذیرفت وسپس با آمدن دایی به عنوان سرمربی سرخها ، پروژه برگشت کان لم یکن شد.
۲۹ سال ۱۳۸۹ آجورلو مدیر عامل تیم استیل آذین شد ،درگیری او با کریمی وادعای روزه خواری باعث اخراج او شد ،هدایتی مدیر تیم اخراج را برنتابید ،آجرلو رفتنی شد ،استیل پر ستاره ورشکست شد وبه لیگ یک سقوط کرد اما قبل از آن کریمی با درخواست فیلیکس ماگات ،سرمربی وقت شالکه بار دیگر این بار با یک قرارداد۵ ماهه به بوندیس لیگا برگشت.
۳۰ کریمی که درزمان دایی از تیم ملی کنار نشسته بود در زمان قطبی به تیم ملی برگشت اما همکاریش با قطبی نیمه کاره ماند،کریمی که یک بار در ۱۸ مهر ۸۷ وزمان دایی از تیم ملی رسما خداحافظ وسپس با رفتن او به تیم ملی برگشته بود ،در ۲ تیر ۱۳۸۸ بعد از ناکامی تیم ملی در صعود به جام جهانی ۲۰۱۰ بار دیگر از تیم ملی خداحافظی کرد اما در سال ۹۰ با حضور کی روش ودعوت او بار دیگر به تیم ملی برگشت.
۳۱ آمار فوتبال باشگاهی حرفه ای او در تیم های فتح،پرسپولیس ،الاهلی امارات،بایرمونیخ آلمان ،القطر ،السیلیه ،استیل آذین ،شالکه وتراکتورسازی که شرحش را خواهیم داد با ۴۰۷ بازی و۱۵۰ گل باشگاهی شکل میگیرد.
۳۲ در آستانه جام جهانی ۲۰۰۶ مجله فیفا پیش بینی کرد که او جزو ۲۰ ستاره تاثیر گذار جام جهانی میشود که البته جام جهانی ۲۰۰۶ برای کریمی چالشی ناکام ونا به هنجار بود.
۳۳ در سال ۱۳۹۰ بارفتن دایی از پرسپولیس به این تیم برگشت وسال خوبی راسپزی کرد وبا زدن ۱۲ گل بهترین هافبک گلزن لیگ شداما سال دوم او یک سال توام بادرگیری بود در این درگیریها این بار رویانیان روبروی کریمی ایستاد ،او که در ابتدای فصل از العجمان قرارداد ۱ میلیون دلاری داشت با پرسپولیس قرارداد سفید بست اما مدیریت او رفتاری خصمانه با او داشت وکریمی را عامل ناکامی این تیم عنوان کرد ،در فینال ناکام جام حذفی ودر روز ۱۵ اردیبهشت ۹۲ برای سومین بار از فوتبال خداحافظی کرده وبا طعنه اعلام کرد که فوتبال را برای امثال رویانیان میگذارد اما سپس با تیم تراکتور سازی بار دیگر به فوتبال برگشت ودر فینال جام حذفی این سال قهرمانی راتجربه کرد.
۳۴ روز ۲۹ تیر ماه سال ۱۳۹۳ در حالی که حرف از بازگشت او به پرسپولیس بود، رسما اعلام خداحافظی کرد.
۳۵ با پرسپولیس صاحب ۲ قهرمانی در لیگ ویک قهرمانی در جام حذفی شد ، با تیم تراکتور سازی قهرمان لیگ شد ، با تیم الاهلی قهرمان لیگ وجام حذفی امارات شد این ۲ عنوان را با تیم فوتبال بایر مونیخ هم به دست آورد ،با شالکه قهرمان جام حذفی آلمان شد ،با تیم ملی به جام جهانی رفت وقهرمان بازیهای آسیایی شد.
۳۶ بی گمان در حال حاضر بهترین عنصر انسانی فوتبال ماست، مردی که به جادوگر و مارادونای آسیا معروف است، روزی که پنجعلی در سال ۱۳۷۷ گفت او می‌تواند یکی از ۳ بازیکن برتر دنیا باشد. این اظهار نظر احساساتی گونه را سخت عجیب حس کرده و آن را جدی نگرفتیم ،اگر انگیزه های ۳ سال پایانی در وجود کریمی سالهای ۸۱ تا ۸۷ وجود داشت ،در سرنوشت او بسیار مثمر ثمر تر بود.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مرجع دانلود نرم افزار,بازی,آموزش نرم افزار (بیا تو سافت Bia2Soft.ir),دانلود آهنگ,دانلود موزیک ویدیو,دانلود آلبوم رایگان,بیا2سافت
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1611
 • کل نظرات : 53
 • افراد آنلاین : 14
 • تعداد اعضا : 1158
 • آی پی امروز : 372
 • آی پی دیروز : 281
 • بازدید امروز : 2,232
 • باردید دیروز : 4,445
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 17
 • بازدید هفته : 9,188
 • بازدید ماه : 86,710
 • بازدید سال : 219,920
 • بازدید کلی : 4,450,720
 • کدهای اختصاصی